Turistika

Jamské pleso Overené

0 / 5

Priezračné tatranské plesá sú diamantmi našich veľhôr. Patrí k nim aj Jamské pleso, ktoré je obľúbeným cieľom návštevníkov Tatier, nakoľko ide o veľmi príjemnú a nenáročnú túru, ktorá vedie lesným prostredím.

Jamské horské pleso leží v prekrásnom prostredí limbového hája vysadeného na pamiatku hrdinov SNP, severozápadne od Štrbského Plesa neďaleko Tatranskej Magistrály. Jamské pleso sa rozkladá na ploche 0,67 hektára a maximálna hĺbka dosahuje 4,2 metra.

Okolie Jamského plesa je rozprávkovo malebné. Pohľady na okolitú scenériu tatranskej prírody vás určite očaria. Na vybudovaných lavičkách si môžete posedieť, kochať sa krásou ako aj načerpať novú, pozitívnu energiu.

Jamské pleso je vynikajúcou odpočinkovou zastávkou, ak pokračujete v túre ďalej smerom na Kriváň či iné okolité tatranské vrchy. Najobľúbenejším východiskovým bodom výletov k Jamskému plesu je Štrbské Pleso (cca 4 km) prípadne turistické rázcestie Tri studničky (cca 5 km).

Referencie a poloha v google mapách

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete zdarma publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...