Turistika

Medzinárodné sochárske sympózium Overené

0 / 5
Porovnať Pridať do obľúbených Vytlačiť

Mesto Vyšné Ružbachy je bohaté nielen na minerálne pramene, ale i travertíny a sochárske skvosty, ktoré sú zasadené do nádherného prírodného prostredia, obklopené pokojom a tichom hôr.

Ak sa chcete aj Vy túto unikátnu krásu vidieť, navštívte na kvetnatých lúkach, medzi stromami a kríkmi areál Medzinárodné sochárskeho sympózia, ktorý má na Slovensku už dlhoročnú tradíciu. Rozloha Medzinárodného sochárskeho sympózia Vyšné Ružbachy je okolo 100 m2. Návštevníci môžu vidieť množstvo travertínových sôch od Slovenských a zahraničných umelcov.

Tento komplex sôch predstavuje nielen kultúrnu hodnotu, ale aj historickú hodnotu. Ide o Medzinárodnú muzeálnu expozíciu pod holým nebom. V súčasnosti sa v tentej unikátnej prírodnej galérii nachádza vyše 100 kamenných sôch od umelcov z viac, ako 14-tich krajín.

Všetky sochy vznikli priamo na mieste a sú inšpirované okolitou prírodou a prostredím, z ktorého vzišli. Do prostredia harmonicky zapadajú, akoby tu už boli večnosť.

Areál je celoročne voľne prístupný.

Referencie a poloha v google mapách

  • Adresa Vyšné Ružbachy

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete zdarma publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...