Turistika

Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie Overené

0 / 5
Celoročná prevádzka: 1.50€
Porovnať Pridať do obľúbených Vytlačiť

… keď fotoaparát nebol súčasťou bežnej výbavy turistu

V bezprostrednom centre Vysokých Tatier, v tatranskej osade Starý Smokovec, sa nachádza zrekonštruovaná zrubová stavba s názvom Vila Alica, ktorá sa od júna 2015 stala domovom nového súkromného slovenského múzea. Návštevníkov zasväcuje do minulosti Tatier, v ktorej život nebol taký uponáhľaný, kedy fotoaparát a kamera neboli súčasťou výbavy každého turistu. Minulosť, ktorej čas plynul svojím nerušeným tempom a ten čas dokázal človek zaznamenať svojou kamerou a fotoaparátom.

Celoročná expozícia múzea zachytáva život, atmosféru a premeny Tatier zachytené objektívom fotoaparátu či kamery, ako aj umenie ľudí, ktorí v oblasti filmu a fotografie pôsobili už od roku 1870. Popri premenách Tatier expozícia ponúka aj pohľad na vývoj foto techniky od konca 19. storočia.

Samostatná časť expozície je venovaná dielam osobností tatranskej kinematografie a fotografie pôsobiacich v Tatrách. Vďaka výpovediam blízkych, či vystaveným osobným exponátom návštevník bližšie spozná osobnosti, akými boli Karol Divald st., Juraj Weincziller či Milan Legutky.

 

Výstavy fotografií

Keďže stála expozícia neponúka možnosti na kompletnú obmenu, spetrením návštevy múzea sú výstavy fotografií na aktuálne či spomienkové témy. Okrem výstav dotýkajúcich sa osobností v našej sieni slávy boli vystavované napríklad aj zbierky fotografií na témy tatranských električiek, fotografie Vysokých Tatier na slovenských poštových známkach či výstava mapujúca život Jiřího Wolkra, ako súčasť rozsiahlejšieho podujatia Wolkrová Polianka. Aktuálne je v našich priestoroch nainštalovaná výstava Bielo-modré Tatry.

 

  • Otváracie hodiny:
  • Pondeok – Streda: na objednávku
  • Štvrtok: 10:00 – 16:00
  • Piatok: 10:00 – 18:00
  • Sobota – Nedeľa: 12:00 – 18:00

Referencie a poloha v google mapách

  • Adresa Vila Alica, Starý Smokovec 36, Vysoké Tatry 062 01

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete zdarma publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...