Turistika

Pedal Planet – Galéria šliapacích autíčok Overené

0 / 5
Celoročná prevádzka: 9€
Porovnať Pridať do obľúbených Vytlačiť

Pedal Planet v Novej Polianke patrí k jednej z najväčších súkromných zbierok šliapacích autíčok v Európe. Viac ako 110 exponátov z celkového počtu 300 ks je v Galérii Tatry rozdelených do šiestich hlavných skupín. Galériu nájdete vo Vysokých Tatrách v osade Nová Polianka, medzi turistickými strediskami Starý Smokovec a Štrbské Pleso.

Unikátne autíčka sú rozdelené podľa krajiny vzniku. Veľkú časť zbierky tvoria obľúbené a vzácne autíčka Formuly 1 a Indianapolis popredných značiek. Nechýbajú modely značiek Porsche, Mercedes či Jaguar. Priaznivcov Formuly 1 poteší kútik venovaný značke Ferrari, kde sa môžete zoznámiť s bohatou históriou tejto talianskej značky.

V galérii Pedal Planet sa nachádza aj veľkoplošná obrazovka, na ktorej si môžete pozrieť nádhernú digitálnu minigalériu Martina Trenklera (prvý slovenský oficiálny fotograf seriálu F1).

V retro sekcii zase uvidíte legendárny šliapací Moskvič. Pre najmenších sú pripravené autíčka na fotenie – jedinečná kolekcia vojenských a policajných autíčok, a dokonca aj plne funkčný kolotoč.

Okrem autíčok sa v zbierke Pedal Planet nachádza aj sekcia šliapacích motoriek a zábavný chopper – kolotoč, na ktorom sa môžu zabaviť deti. Ďalšiou časťou expozície sú rakety a lietadlá pod animovanou hviezdnou oblohou. Deti určite neodolajú pohyblivej talianskej rakete, určenej pre dvoch malých kozmonautov.

Ak chcete vedieť viac, pripravené sú dotykové tablety, na ktorých si môžete pozrieť dobové fotografie či zaujímavosti o jednotlivých exponátoch.

Cenník vstupov 2019

Základný cenník

dospelí 9 €
študenti 8 €
dôchodcovia a ZŤP 6 €
deti (4-15 rokov) 6 €
deti do 4 rokov zdarma

Zvýhodnené balíčky

Rodina 2+2 – 2 dosp. + 2 deti 25 €
Rodina 2+1 – 2 dosp. + 1 dieťa 22 €
Rodina 1+2 – 1 dosp. + 2 deti 20 €
Skupina (20+ osôb) 5 € / osoba

Referencie a poloha v google mapách

  • Adresa GALÉRIA TATRY
    Nová Polianka 6, 059 83 Vysoké Tatry

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete zdarma publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...