Turistika

Roklina Piecky Overené

0 / 5

Slovenský raj je skutočne výnimočnou lokalitou, ktorá vás očarí pestrou krajinárskou diverzitou. Pre Slovenský raj sú charakteristické najmä hlboké a úzke skalné údolia miestnych potokov s početnými kaskádami a vodopádmi, nazývané tiež rokliny či tiesňavy.

Jedna z takýchto zaujímavých roklín Slovenského raja začína v osade Hrabušická Píla cca 5 km od Hrabušíc. Nesie názov Piecky a patrí medzi romantické, tiché a pokojné rokliny.

Čaká tu na vás nádherná túra bohatými lesnými porastmi a pomedzi skalné steny. Zrejme najväčšími lákadlami sú vodopády, a to najmä Veľký vodopáds výškou približne 13 metrov, o niečo kratší vodopád Kaskády a 8 metrový Terasový vodopád.

Cesta popri vodopádoch je zaistená pomocou rebríkov, stupačiek a reťazí. Trasa je schodná v lete, na jeseň aj na jar, kedy sa vám odvďačí aj úžasnými ľadovými kreáciami.

Trasa vedie po žltej turistickej značke začínajúcej v osade Píla a končiacej na vrchu Suchá Belá. Pri dobrom počasí vám prechod zaberie 2 – 2,5 hodiny. Ak zatúžite ešte po ďalšom dobrodružstve, môžete sa ďalej vydať po červenej turistickej značke, ktorá vás zavedie až do Podlesku.

Referencie a poloha v google mapách

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete zdarma publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...