Turistika

Ski Štrbské pleso Overené

0 / 5
Odhadovaný začiatok/koniec sezóny: 30/11/2018 – 22/04/2019
NADMORSKÁ VÝŠKA
1360m – 1825m
ZJAZDOVKY
37%63%0%
LANOVKY A VLEKY
8
SKIPASY
od €27.00 do €39.00

Na južných svahoch Predného Soliska sa rozprestiera takmer 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek.

Skiareál

Najvyšším bodom v stredisku je Solisko s nadmorskou výškou 1825 m. Zo Soliska sú unikátne výhľady na Podtatranskú kotlinu, Kriváň a Nízke Tatry, a tiež sa tu nachádza bufet a horská chata s teplou stravou.

V posledných rokoch bola na Štrbskom Plese výrazne rozšírená ponuka zjazdových tratí. V priestore medzi zjazdovkami Interski a Esíčko pribudla modrá trať Turistická dlhá 1750 m. Plocha nových zjazdoviek je cca 8 ha. Detský park Maxiland má už zopár sezón svoje miesto v blízkosti parkoviska.

Všetky upravované terény v stredisku obsluhujú moderné lanovky. SoliskoEsíčkoTuristická a Interski sú dostupné pomocou expresnej 4-sedačky Solisko, ktorá patrí k najdhlším na Slovensku (dĺžka 2070 metrov, prevýšenie 430 m). Furkotka je dostupná z expresnej 6-sedačky Furkota.

Na svahu Interski nájdete snowpark. Požičovňa, servis a lyžiarska škola pôsobí pri parkovisku, ktoré sa nachádza v dolnej časti strediska.

Referencie a poloha v google mapách

Referencie a poloha v google mapách

Referencie a poloha v google mapách

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete zdarma publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...